RSS
A A A K

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie

Instrukcja korzystania z BIP

Po lewej stronie ekranu znajduje się menu z wykazem grup tematycznych, w których są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP SPSzW im. Jana Bożego w Lublinie. Po kliknięciu na wybrany link zostaną Państwo przekierowani na stronę z treścią rozdziału.

1. Przeglądanie stron
Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):

* Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
* Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
* Statystyki - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
* Instrukcja korzystania - niniejszy dokument

3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienku wyszukiwarki (dostępne na górze strony)wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter".

4. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Na górze strony znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.

5. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.

6. Moduł konkursowy
Konkursy publikowane są na jednej stronie, jeden pod drugim, w kolejności chronologicznej odwrotnej (najnowsze na górze). Każda zmiana treści opisu konkursu (w tym jego dat, nazwy itd) jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian. Także usunięte konkursy są archiwizowane wraz z powodem usunięcia. Konkursy usunięte oraz zakończone są dostępne poprzez su-bmenu menu "konkursy". Domyślną zakładką po wejściu w menu Konkursy jest sub-menu "konkursy w toku". Po zakończeniu terminu trwania konkursu, konkurs zapisywany jest jako zakończony o ile nie zostanie usuniety.

7. Moduł przetargowy
Moduł przetargowy w SmodBIP został podzielony na cztery części:

* Przetargi podlegające Ustawie o Zamówieniach Publicznych
* Przetargi niepodlegające tej Ustawie
* Przetargi zakończone (rozstrzygnięte i nie)
* Przetargi usunięte (rejestr przetargów usuniętych)

Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian. W treści można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE SĄ archiwizowane w przypadku ich wymiany!

Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego przetargu znajduje się na stronie konkrentego przetargu.

Po edycji statystyki oglądalności strony są kontynuowane, na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.Opublikował: Wojciech Krzaczek
Publikacja dnia: 23.02.2017
Wytworzył: Wojciech Krzaczek
Data wytworzenia: 28.07.2015
Dokument oglądany razy: 8 321